Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Про організацію

Громадська організація «Харківська асоціація незрячих юристів» створена особами з інвалідністю по зору, що мають юридичну освіту. До травня 2017 року, організація мала назву Харківська громадська організація незрячих юристів, зміна назви організації відбулася згідно вимог діючого законодавства.

Голова організації - Лепетюк Олег Леонідович.

Дата реєстрації організації: 27.11.1998 року.
Метою громадської організації є забезпечення рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю та їх соціального захисту, виявлення, усунення перепон і бар'єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх нарівні з іншими громадянами до об'єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв'язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів - до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту, надання соціальних послуг, залучення осіб з інвалідністю до суспільної діяльності, здійснення громадського контролю за дотриманням прав осіб з інвалідністю, представництва їхніх інтересів та усунення будь-яких проявів дискримінації стосовно них.

Стратегією організації є якнайбільша інтеграція у суспільство, підвищення активності у представленні інтересів осіб з інвалідністю у органах державної влади, поширення досвіду з реалізації соціальних проектів, розвиток соціального підприємництва.

За час існування організації був сформований колектив однодумців. Кількісний склад якого утворюють штатні працівники – 5, та волонтери – 9 осіб. Організація розташована у центрі міста за адресою: м. Харків, вул. Данилевського 16/8. Офіс складається із трикімнатного приміщення загальною площею 60 метрів квадратних, 9 робочих місць обладнаних комп'ютерами зі спеціальним звуковим програмним забезпеченням та нормативно правовою базою, інтернет, орг. техніка. В офісі забезпечено багатоканальний телефонний зв'язок.

Організацією було налагоджено взаємодію із з громадськими організаціями осіб з інвалідністю та установами, що надають соціальні послуги особам з інвалідністю, такими як: Українське товариство сліпих,Харківський спеціальний НВК ім. В.Г. Короленка, де навчаються діти з вадами зору, Харківська громадська організація «Реабілітаційний центр незрячих», Обласна організація «Союз організацій інвалідів України», Обласна організація Українського товариства глухих, Харківська міська організація молодих інвалідів і членів їх сімей Центр „Право вибору”, Всеукраїнська громадська організація „Генерація успішної дії”.

Організація входить до числа членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України.
В результаті партнерської взаємодії з Управлінням праці і соціального захисту населення Харківського міськвиконкому з 2002 року реалізуються соціальні проекти: організована робота телефону довіри, особи з інвалідністю по зору – члени організації отримали можливість доступу до мережі «Інтернет», створено сайт правової допомоги, організовано консультування осіб з інвалідністю міста, поширено діяльність і досвід взаємодії з органами місцевого самоврядування на м. Балаклея Харківської області.

У 2005 році організація брала участь, як партнер у спільному проекті „Громадська Агенція працевлаштування інвалідів”, за яким було створено умови, які сприяли працевлаштуванню осіб з інвалідністю, що фінансувався з місцевого бюджету м. Харкова (Протягом 2006 р. організація реалізовувала проект «Крок до заможності», що фінансувався міжнародним Фондом „Євразія” в рамках програми «Стійкі рішення» за рахунок коштів компанії «Філіп Моріс Україна» і Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Цим проектом створено умови для сприяння підприємницьким ініціативам особам з інвалідністю з вадами зору та надання їм комплексу сучасних послуг.

У 2007 році за фінансової підтримки DFID реалізовувався проект «Крок в громаду» спільно з організаціями інвалідів БФ «Промінь» ГО «Креавіта». За цим проектом здійснювалися заходи щодо інтеграції та адаптації осіб з інвалідністю у суспільство шляхом активізації їх професійного потенціалу. 2008-2009 Організація реалізовувала проект «Захист прав інвалідів засобами адміністративної юстиції» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»;

2010-2011 роки – проект Фонду прав інвалідів «Конвенція прав інвалідів- інструмент до доступного правосуддя». Продовження реалізації проекту Фонду прав інвалідів «Конвенція прав інвалідів- інструмент до доступного правосуддя».

У 2012-2013 роках реалізація проекту «Захист прав доступний кожному» за підтримки Посольства США. Проект спрямовано на подолання дискримінації за ознакою інвалідності у доступі осіб з інвалідністю до інформації, фінансових послуг, транспортного обслуговування(.

У 2015-2016 року, за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Харківська громадська організація незрячих юристів реалізовувала проект «Знаючи, не помилюся» (надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення м. Харкова).(

У 2016-2017 року. За сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив, був реалізований проект «Підвищення правової обізнаності незахищених верств населення як гарантія ефективного захисту прав»

У 2018-2019 р, за підтримки фонду сприяння демократії посольства США в Україні, організація реалізовувала проект «Правова школа для осіб третього віку» - надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення.(